UPVC panel mur T1110

Përshkrim i shkurtër:

Shengyu UPVC mur panelt është një opsion i ri për ndërtimin veshja mur. Ajo është prodhuar nga 3 shtresa teknologji bashkë-nxjerrje. Kjo është e vështirë, të qëndrueshme në ngjyrë dhe të lehtë, më mirë se metali dhe fletë galvanizuar. Më e rëndësishme, ajo kurrë nuk do të ndryshket në parkun e industrisë së rëndë. Ynë panel UPVC mur është rezistent ndaj acideve, kërpudhave dhe lagështia me cilësi të shquar. Ajo mbetet e qëndrueshme në performancën fizike të -40ºC deri 80ºC. Performanca anti-korrozioni i UPVC panel mur është i përshtatshëm për më applic ...


 • Sasia Min.urdhër: 1000meters
 • Furnizimi Aftësia: 100 000Meters në muaj
 • Port: Wuhan, Shanghai
 • Termat pagesës: L / CT / T
 • FOB Çmimi: 2.99-7.99 / metra katror
 • Detail Product

  Metoda e instalimit

  243d644e-620f-4f60-ab6d-73ec7ec9e4e5Shengyu UPVC mur panelt është një opsion i ri për ndërtimin veshja mur. Ajo është prodhuar nga 3 shtresa teknologji bashkë-nxjerrje. Kjo është e vështirë, të qëndrueshme në ngjyrë dhe të lehtë, më mirë se metali dhe fletë galvanizuar. Më e rëndësishme, ajo kurrë nuk do të ndryshket në parkun e industrisë së rëndë.

  Ynë panel UPVC mur është rezistent ndaj acideve, kërpudhave dhe lagështia me cilësi të shquar. Ajo mbetet e qëndrueshme në performancën fizike të -40ºC deri 80ºC.

  Performanca anti-korrozioni i UPVC panel mur është i përshtatshëm për shumicën e aplikimeve në zonat bregdetare me të rënda korrozioni kripë mjegull, dhe zonat me ndotje të rëndë të ajrit, sidomos në zonën industriale kimike.

   

  Specifikim

  Trashësia gjerësi Cover Gjerësia tra Space gjatësi peshë Sipërfaqe Ngjyrë
  1.5mm, 2.0mm, 2.5mm, 3.0mm 1110mm 1050mm 800mm Siç kërkohet 3.2-6.0KG / ㎡ me shkëlqim White, Blue

  fasteners

  fasteners

  Rezistenca shquar motit
  Si material të lartë shtresa, rrëshirë ASA inxhinieri është jashtëzakonisht i përshtatshëm për përdorim të jashtëm. Edhe të ekspozuar ndaj rrezatimit ultra-violet, lagështi, nxehtësi, chillness dhe ndikimit, produktet mbeten stabilitetin e ngjyrës dhe vetitë fizike. Testet e mbajtura në Aging Test Qendra e Arizona dhe Florida provuar se është më pak se △ E 5 brenda 10 vjetësh.
  Shengyu fletë plastike çati kalon 6,000h testin e plakjes nga Kina Qendra Kombëtare Test për materiale kimike të ndërtimit dhe rezultatin e saj △ E <4.
   
  High impact strength and resistance to extreme climate
  Shengyu UPVC corrugated roof sheet is tested by falling sphere impact test,( a 1kg steel ball falls freely from 1.5 meters high on sheets ) which proves no crack. Tested by ten cycles of freeze and melting, it proves no swelling, frothiness, peeling-off or crack.

  Izolimi termik
  Shengyu UPVC fletë corrugated çati, modulus e saj përçueshmëri ngrohjes është 0,325 W / m. K, e cila barabartë 1/3 me atë të 10mm trashësi fletë balte, 1/5 me atë të 10mm trashësi fletë e çimentos, 1/2000 me atë të fletë çeliku ngjyrë 5mm trashësi.

  Shkëlqyer anti-korrozioni performance
  Shengyu UPVC fletë corrugated çati, shtresa sipërfaqësore e saj (rrëshirë ASA) ka performancë të madhe në testin anti-korrozioni, e cila nuk do të bjerë nga erozioni e shiut dhe të dëborës. Rrëshirë ASA është rezistent ndaj shumë kimikateve të tilla si acid, alkaline, kripë, etj Prandaj, ai është i përshtatshëm për aplikim në natyrë në zonën bregdetare me serioze korrozioni kripë mjegull dhe ndotja e ajrit të rëndë.

  Vetë-pastrimi
  Sipërfaqja e fletë çati është e dendur dhe të qetë, e cila ka të njëjtin efekt si gjethe zambak uji. Ajo nuk thithin pluhur dhe mund të pastrohen lehtë nga shiu.

  Performanca e shkëlqyer anti-load
  Shengyu UPVC fletë corrugated kulmi ka kapacitet të fortë për të mbajtur të rëndë. Testi, i kryer nga Shanghai Materiale Ndërtimi Komponentit Cilësisë të Mbikëqyrjes Komunale dhe stacionin Test, dëshmon se nuk ka çarje në gjendje të 800mm mbështetur hapësirë dhe ngarkese te aplikuar 150kg.

  Lehta Pesha
  Një pjesë standarde e fletë çati peshon 1.87-6.0kg për metër katror.

  Mjedis miqësor
  me Kinën Certifikatës së Etiketimi Mjedisit, ky produkt dëshmon asnjë rrezatim, materialet volatilizable dhe ndotjes. Për më tepër, ajo mund të riciklohen plotësisht.


 • Previous:
 • Next:

 • 8ff8fb94-7b08-47e7-ba20-78713fff056c

  1.UPVC (ASA) fletë rooing janë të zbatueshme për të pitches çati prej 8 ° deri në 22 °, me tra hapësirë jo më shumë se 800mm. 9c176ce7-8c7d-4c04-8b37-77a72e098a6b
  T980 fletë çati janë të zbatueshme për të pitches çative nga 6 ° deri 22 °, me tra hapësirë jo më shumë se 1200mm.

  2.Thermal izolues material nuk mund të përdoret direkt nën fletë.

   

  3.Installation:
  Ju lutem përdorni një shkallë apo objekteve të tjera të nevojshme gjatë instalimit.
  Ju lutem mos qëndrojë mes dy purlins gjatë instalimit.
  Për një çati një kulm, fletët në çdo anë duhet të jetë i instaluar në të njëjtën kohë me tjegull kurriz.
  Instalimi nuk është e rekomanduar për të kryhet në temperaturë nën -5 ° C. 4f036b2d-9e31-4701-a045-64e4c46ab96c
  Install nga roofers profesionale për të siguruar cilësinë e instalimit.

  4.Overlap
  mbivendosje horizontale nga një valë dhe mbivendosen vertikale jo më pak se 100mm.

  5.Fixing
  Fletët mbulim dhe veshja e murit mund të jetë fikse me grepa të furnizuara ose vetë-përgjimi vida.
  Për çdo fletë, dy grupe të grepa duhet të jetë fikse si duhet në një tra, duke kaluar nëpër kreshtë valë.
  Çdo Crest valë në zonën vertikale mbivendosjes duhet të jetë fikse në tra me grepa, dhe metoda përforcuar duhet të merren në zonat me erë të rëndë.
  Për claddings mur, mbivendosje midis dy purlins duhet të jetë fikse nga dy thumba.
  Jastekë gome duhet të përdoren nën fletë, nëse fiksimin me grepa, arra vidë duhet të forcohet si duhet, jo mbi-ngushtë.

  fletët 6.Roofing duhet të jetë prerë nga sharre pa dhëmbë.

  7.Drilling vrima
  Duke përdorur stërvitje elektrike të shpuar vrima.
  Ju lutem sigurohuni që fletët janë vënë saktë në purlins para shpimin e vrimave.
  Diametër vrimë duhet të jetë 2mm më i gjerë se ajo e goditje mandrinë.
  Ju lutemi përdorni ngjitës PVC për të nënshkruar për vrima keq-shpuara.

  8.Storage dhe Trajtimi
  fletët duhet të ruhen në një avion të qëndrueshme, e cila duhet të jetë më i gjatë se fletë.
  Fletët më të shkurtër duhet të vihet në fletë më të gjatë për të shmangur deformim.
  Mos rafte profile të ndryshme të fletëve bashku.
  Ju lutemi të ruajtur fletët në hije.
  Shmangni thyer, fërkim ose kruarje sipërfaqe gjatë trajtimit.

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!