Xhami fibër përforcuar fletë kulmi rrëshirë RY720-B

Përshkrim i shkurtër:

Shengyu synthetic resin roof sheet, coated with Geloy ASA resin, is a special 3-layer co-extruded roof sheet. Traditional roof tiles pattern with rich colors in light slab that is easy to install. It is a very sturdy slab, resistant to wind and hail, can also be used where a high esthetic factor is required.  What’s more, it remains stable in color and physical properties under ultra-violet radiation, dampness, heat, chillness and impact.     Specification Thickness Width Cover W...


 • Sasia Min.urdhër: 1000meters
 • Furnizimi Aftësia: 100 000Meters në muaj
 • Port: Wuhan, Shanghai
 • Termat pagesës: L / CT / T
 • FOB Çmimi: 5.65-9.99 / metra katror
 • Detail Product

  Metoda e instalimit

  e31d3a97-f356-4167-9e9f-933e164afba7Shengyu sintetik rrëshirë fletë kulmit, te veshura me rrëshirë Geloy ASA, është një bashkë-stampuara special fletë kulmi 3-shtresë. Kulmi tradicional Pllaka model me ngjyra të pasura në pllakë të lehta që është e lehtë për të instaluar. Kjo është një pllakë shumë i guximshëm, rezistent ndaj erës dhe breshër, mund të përdoret gjithashtu ku një faktor të lartë estetike është e nevojshme. Për më tepër, ajo mbetet e qëndrueshme në ngjyrë dhe në vetitë fizike nën ultra-violet rrezatimit, lagështi, nxehtësi, chillness dhe ndikimin.

   

   

  Specifikim

  Trashësia gjerësi Cover Gjerësia tra Space gjatësi peshë Sipërfaqe Ngjyrë
  3.0 ± 0.1 mm 720mm 640mm 660mm si të nevojshme (integer multiple prej 219) 6 kg ± 0.1kg Mat ose Glossy Blu, kuqe të ndritshme, Gray, Deep Red, Terracotta

  3d6f747a-4cff-4d15-bafe-d02b36754799

  a71c0f9d-f45f-4c4a-a1bc-1d249068d9cf

  Colors

  370ce32f-a66b-4aa0-8955-8a5e41971a13

  aksesorë

  771367f2-2205-47d1-8d00-a6d57161eef8

  fasteners

  25993ace-91d3-4944-9bfe-1e469e79a2b9

  Features

  Rezistenca shquar motit
  Si material të lartë shtresa, Geloy rrëshirë inxhinieri bërë nga GE është jashtëzakonisht i përshtatshëm për përdorim të jashtëm. Edhe të ekspozuar ndaj rrezatimit ultra-violet, lagështi, nxehtësi, chillness dhe ndikimit, produktet mbeten stabilitetin e ngjyrës dhe vetitë fizike. Testet e mbajtura në Aging Test Qendra e Arizona dhe Florida provuar se është më pak se △ E 5 brenda 10 vjetësh.
   
  Shengyu synthetic resin roof sheet passes 10,000h aging test by China National Test Center for Chemical Building Materials and its result is △E3.85
   
  High impact strength and resistance to extreme climate
  Shengyu synthetic resin roof sheet is tested by falling sphere impact test,( a 1kg steel ball falls freely from 2 meters high on sheets ) which proves no crack. Tested by ten cycles of freeze and melting, it proves no swelling, frothiness, peeling-off or crack.
   
  Shkëlqyer anti-korrozioni performance
  Geloy ASA resin roof sheet has great performance in anti-corrosion test, which will not decline by erosion of rain and snow. Geloy resin is resistant to many chemicals, such as acid, alkaline, salt, etc. Therefore, it is suitable for outdoor application in costal area with serious salt fog corrosion and heavy air pollution.
   
  Vetë-pastrimi
  Sipërfaqja e fletë çati është e dendur dhe të qetë, e cila ka të njëjtin efekt si gjethe zambak uji. Ajo nuk thithin pluhur dhe mund të pastrohen lehtë nga shiu.

  Performanca e shkëlqyer anti-load
  Shengyu fletë kulmi rrëshirë sintetike ka kapacitet të fortë për të mbajtur të rëndë. Testi, i kryer nga Shanghai Materiale Ndërtimi Komponentit Cilësisë të Mbikëqyrjes Komunale dhe stacionin Test, dëshmon se nuk ka çarje në gjendje të 660mm mbështetur hapësirë dhe ngarkese te aplikuar 150kg.

  Lehta Pesha
  Një pjesë standarde e 720mm fletë çati peshon 5.9 ± 0.1kg.

  Mjedis miqësor
  me Kinën Certifikatës së Etiketimi Mjedisit, ky produkt dëshmon asnjë rrezatim, materialet volatilizable dhe ndotjes. Për më tepër, ajo mund të riciklohen plotësisht.


 • Previous:
 • Next:

 • dorëzimin

  Gjatë trajtimit, produktet nuk duhet të hidhen për të shmangur dëmtimin ose kruarje sipërfaqen e produktit. Për fletë të vetme më shumë se 8 milion, duke mbështetur pikë të mjaftueshme janë thelbësore për të shmangur plasaritje e pllakave.

  ruajtje

  Gjatë trajtimit, produktet nuk duhet të hidhen për të shmangur dëmtimin ose kruarje sipërfaqen e produktit. Për fletë të vetme më shumë se 8 milion, duke mbështetur pikë të mjaftueshme janë thelbësore për të shmangur plasaritje e pllakave.

  instalimi Tools

  4

  Fttings

  6Ju lutemi mblidhen unazë gome i papërshkueshëm nga uji në copë litari para se të ndreqim vida roof.The nuk duhet të jenë të lidhur edhe tightly.Finally shtyjë mbuluar i papërshkueshëm nga uji mbi vida fort.

   

   

   

  7vida duhet të jetë fikse vertikalisht në surface.Screws fletë me gjatësi prej diametër 75mmand të 6.3mm janë të nevojshme për të rregulluar tjegull kryesore.

   

   

   

  katran

  Fletë Shengyu rrëshirë janë të zbatueshme për të pitches çative nga 20 në 80.For katran përtej këtë varg, masa të veçanta duhet të merren gjatë instalimit.
  nën Struktura

  10

  1. Struktura Deck
  sipërfaqen e kuvertë duhet të jetë e qetë, materiali i kuvertë duhet të jetë i deformimit të vogël, kuvertë duhet të jetë më shumë se 12mm të trasha (në bazë të hapësirë tra).
  Një hendek 3-5mm mes dy kuvertën është thelbësor për deformim.
  Rrotullon i papërshkueshëm nga uji duhet të unrolled pa probleme dhe vertikalisht me mbivendosjet sakta.

  2. Struktura çeliku
  Kënde e strukturës së çelikut duhet të kontrollohet pikërisht gjatë përpunimit, të cilat do të ndikojnë në lartësinë e çatisë. Devijimi i kënde do të shkaktojë një çati pabarabartë.
  Aliu e Çelikë duhet të jetë anti-korrozioni trajtohen.

  3. Struktura e betonit të armuar
  shtresë e betonit nuk ka ndikim të rëndësishëm në ekuilibër të kulmit, ndërsa fut ngulitur dhe purlins duhet të jetë shumë i zoti dhe në një avion.
  Të dy çeliku dhe druri ngulitur fut dhe purlins duhet të jetë anti-korrozioni trajtuar për të zgjatur jetën e strukturës së kulmit.
  Purlins çeliku duhet të jetë ngjitur me fut çeliku ngulitur dhe purlins druri mund të gozhduar në dru ngulitur fut direkt.

  Kujdes! Asnjë tjegull mund plotësisht të zgjidhur problemin e hidroizolim në vetvete, për shtëpitë normale, duhet të ketë underne

  tra horizontal në kulm të çatisë

  1. Anti-korrozioni trajtim: purlins Metal duhet të jenë të veshura me një shtresë e bojës anti-ndryshk dhe dy shtresa të veshjeve mbarimit. Purlins drurit duhet të jenë të veshura me anti-korrozioni ose vaj asfalt.
  2. tra të lartë duhet të ketë 180mm distancë nga linjë kurriz, në mënyrë që të instaloni pllaka kurriz.
  3. tra horizontal në fund të fundit duhet të ketë distancë 50-70mm nga eave.
  4. Hapësira tra është 660mm për Royal Tile.
  ventilim

  1. Anti-korrozioni trajtim: purlins Metal duhet të jenë të veshura me një shtresë e bojës anti-ndryshk dhe dy shtresa të veshjeve mbarimit. Purlins drurit duhet të jenë të veshura me anti-korrozioni ose vaj asfalt.
  2. tra të lartë duhet të ketë 180mm distancë nga linjë kurriz, në mënyrë që të instaloni pllaka kurriz.
  3. tra horizontal në fund të fundit duhet të ketë distancë 50-70mm nga eave.
  4. Hapësira tra është 660mm për Royal Tile.
  Zgjerimi Linear Heat

  Shengyu fletë çati rrëshirë ka një koeficient të zgjerimit lineare të 0.0000493 / ℃ .Në mënyrë që të lejojë zgjerimin normale lineare e fletë, ne i këshillojmë të shpuar një vrimë me diametër 2-3mm më të madhe se ajo e vidë, dhe pastaj të bëjë të ndreqim të shmangur çdo zgjerim të sheet.Please nuk bëjnë fiksimin shumë fort.
  Instalimi tjegull kryesore 15

  shtrirjes saktë është shumë e rëndësishme për të pa marrë parasysh se çfarë lloj të strukturës së kulmit, vetëm kjo mund fletët të jenë mbledhur nga afër dhe straightly Vija vertikale duhet të jetë 50 ~ 70mm në brendësi të sidewall për një çati një kulm, dhe 150mm horizontale vijë në tra poshtme .

  Vendi fletë e parë sa më pranë të jetë e mundur në vijën vertikale të ndërtimit, të rregulluar mbi tjegull e parë të rreshtit të dytë vertikal, sipas mbështetës framework.The radhë të parë duhet në asnjë rrethanë të shpuar.
  Përbërës duhet të jetë mbledhur në valë kreshtë e pllakave.

  Kujdes i veçantë duhet të merret kur përafrimin rreshtin e parë, sepse në fletë të gjata edhe një rreshtim off nga disa milimetra për çdo fletë mund të krijojë probleme.

  Pastaj shkoni në për të bërë fiksimin e dytë, përputhen fletën e dytë anash onto e parë dhe të rregulluar me vida vetë në tjegull e parë më të ulët e cila korrespondon me mbivendosje.

  Për të mbajtur shtrirjes saktë të përbërës ne rekomandojmë përdorimin e një linjë të referencës fikse në ekstrem të traun.

  16Të vazhdojë në të njëjtën mënyrë me fletët e tretë dhe të katërt, dhe ri-kontrolloni gjendjen e katër fletëve, atëherë të rregulluar në çdo tjegull tjetër.
  Mblidhen fletët në të njëjtën mënyrë deri në atë të fundit, nëse është e nevojshme, gjerësia e fletës përfundimtar mund të duhet të jetë prerë në përputhje me rrethanat.

  Kujdes! Çdo fletë duhet të mbledhur sa më afër me atë përkime.

   

  Për rreshtin e dytë ne rekomandojmë si gjithmonë që ju të filloni nga e majta me një fletë që është prerë në gjysmë gjati (tre rreshtat e pllakave) .Kjo ju lejon për të vazhduar me një mbivendosje horizontale të rreshtave stivosur, dhe si i tillë ju shmangur një mbikalesë nga katër fletë në mbivendosen.

   

   

  Fletët e mbetura të prerë në fillim nuk janë tretur si ata mund të përdoret në fund të mbulim si rregullime.
  Plotësoni anën e kundërt në të njëjtën mënyrë.
  Line up rreshtat vertikale e pllakave në anën e kundërt me ato të para, në mënyrë që të mbledhë tjegull kurriz.

  17

  18Kujdes! Për pjerrësi të ulët ose në zonat veçanërisht me erë ose rainly është e përshtatshme për të nënshkruar mbivendosjen nga sealant rrëshirë ose sealant silikoni.

  Për anën e trekëndëshit të një çati katër shpat, fletë e parë duhet të fillojë nga mesi, pastaj të vazhdojë të dy drejtimet majtas dhe djathtas.

   

  Pritini fletët përgjatë vijës hip për asesemble kurriz diagonale

   

  Ridge Tile

  20Instalimi i pllakave kurriz duhet të fillojë nga një side.For tjegull e parë, ajo duhet të jetë prerë gjysmën për të shmangur crossover e katër fletë në mbivendosen.
  Vetë-vida me gjatësi prej 75mm dhe diametër prej 6.3mm do të jetë e nevojshme për të rregulluar tjegull kurriz në kujdesin kryesor tile.Take të mos për të rregulluar kurriz afër në buzë dhe për këtë arsye të mos ketë probleme të infiltrimit.

  Kujdes! Për pjerrësi të ulët ose në zonat veçanërisht me erë ose rainly është e përshtatshme për të nënshkruar mbivendosjen nga sealant rrëshirë ose sealant silikoni.

   

   

   

  Tile Diagonal

  22Si për instalimin e kurrizit diagonale, ajo duhet të jetë një linjë për të mbajtur drejt me hip line.Self-vida me gjatësi prej 75mm dhe diametër prej 6.3mm janë të nevojshme për të rregulluar skajet parafabrikuara Kryesore tjegull kurriz tile.Diagonal duhet të jetë i instaluar nga fund të lartë me një mbivendosje prej 50mm.

   

   

   

   

   

  Tre-rruga Ridge

  24

   

  Një lidhje tre-palësh është përdorur si element bashkimin mes kurrizit lineare dhe një diagonale për një çati katër shpat.

   

   

   

   

   

  luginë

  Vizitor krijuar duke u bashkuar me dy pitches konvergojnë quhet valley.Position dhe fix dy shirita paralele, 240 mm nga qendra e vizitor, paralel me vizitor të luginës.
  Fix hendek luginë bërë në panelin sintetike rrëshirë ose metali mbi shirita të përdorur vetë-vida ose thonjtë.

  Galvanizuar roll lugina gjithashtu mund të përdoret për të luginë gutter.Position atë në qoshe duke filluar nga vija e kurriz, duke vendosur atë poshtë me kujdes në slab.Begin për të rregulluar skajet ekstreme të luginës mbi shirita të përdorur vetë-vida ose thonjtë.

  Fletët përkatëse të vijë të luginës duhet të para-formë para pozicionimin, por duke e lënë mundësinë që të rri e tyre përsëri, pas fiksimin, që të ketë një linjë të përkryer drejt luginë.

  26

  Lidhje me Wall

  Përdorni sidewall ndezje bërë në Shengyu panel rrëshirë ose metali, rrinë të bordit ndezje në mur dhe pllaka nga vetë-vida ose thonjtë dhe të nënshkruar në fund të lartë të ndezje me sealant silikoni.

  28

  Lidhja me Oxhaqe
  Use sidewall ndezje bërë në Shengyu panel rrëshirë ose metali, rrinë të bordit ndezje në mur dhe pllaka nga vetë-vida ose thonjtë dhe të nënshkruar në fund të lartë të ndezje me sealant silikoni.

  30

  Përdorni rrëshirë sintetike apo artet metalike, rrinë të bordit ndezje në mur dhe pllaka nga vetë-vida ose thonjtë dhe të nënshkruar në fund të lartë të ndezje me sealant silikoni. (Shih diagramet më lart)
  flashings rekomandohet të jenë të përpunuara në vend nga bordi metalike, si pitches çati dhe pozita e oxhaqeve janë të ndryshueshme për çati të ndryshme.
  Alumini ose galvanizuar rrotullon gjithashtu mund të përdoret për lidhjen në mes të pllakave dhe chimney.Stick rrotullon në fletët e gjithë chimney.Fix anën tjetër të rrotullon me oxhak nga thonjtë dhe pastaj nënshkruar fund të lartë.

  31 32

  Lidhja me çati prej xhami
  Fletët duhet të montohen në mënyrë të zakonshme deri në marrjen e afërt me çati prej xhami.

  Të marrë masat e sakta të gallustër, të bëjë një vend i caktuar saktë në fletë me një polisher fleksibël ose një portativ sharrë hollë-dhëmb.
  Përputhen varen çojë për lidhjen më të ulët në fletë tiled dhe formë me duart tuaja të përshtaten fletë mirë.
  Pastaj, vendosni fletë formë, montim atë mirë në anën dhe lidhjet e sipërme dhe të mbivendosen pjesërisht, me skajet e elementeve inferiore varen çojë në anën e poshtme të gallustër.

  34

  Terminal Diagonal-Ridge

  36

  Pas mbarimit të mbledhurit e kurrizit diagonale, futur terminali pjesë kurriz diagonale në fund e poshtme të kurrizit diagonale, dhe të rregulluar në kurriz diagonale me thumba.

   

   

   

   

   

   

  barge Board

  Pas mbarimit të mbledhurit e kurrizit diagonale, futur terminali pjesë kurriz diagonale në fund e poshtme të kurrizit diagonale, dhe të rregulluar në kurriz diagonale me thumba.

  38

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!