FRP fletë daylighting WW1025

Përshkrim i shkurtër:

The FRP daylighting sheet,also called the fiberglass reinforced polyester daylighting sheet,consists of the high-performance protective film,unsaturated polyester resin and giberglass.Popular for its stablility and durability,it is widely used in stadium,greenhouse,entertainment for the roofs and walls .     Specification Model Thickness Width Cover Width Length Weight Color TT980 1.0mm,1.5mm,2.0mm,2.5mm 980mm 900-1200mm As Required 1.6-3.8KG/M White,Blue,Grey,Translucent WW...


 • Sasia Min.urdhër: 1000meters
 • Furnizimi Aftësia: 100 000Meters në muaj
 • Port: Wuhan, Shanghai
 • Termat pagesës: L / CT / T
 • FOB Çmimi: 2.99-8.99 / / metra metra katrorë
 • Detail Product

  Metoda e instalimit

  9d197de9-819a-4c81-bb42-17a2731cbe9aFletë FRP daylighting, i quajtur edhe tekstil me fije qelqi përforcuara fletë daylighting poliestër, përbëhet nga lartë të performancës film mbrojtëse, rrëshirë unsaturated poliestër dhe giberglass.Popular për stablility saj dhe qëndrueshmëri, ajo është përdorur gjerësisht në stadium, serë, argëtuese për çatitë dhe muret .

   

   

  Specifikim

  model Trashësia gjerësi Cover Gjerësia gjatësi peshë Ngjyrë
  TT980 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 2.5mm 980mm 900-1200mm Siç kërkohet 1.6-3.8KG / M Të bardhë, blu, gri, tejdukshëm
  WW1025 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 2.5mm 1025mm 940-1200mm Siç kërkohet 1.6-3.8KG / M Të bardhë, blu, gri, tejdukshëm

  4430b8f4-f078-4f1f-b5bc-dfefd5f61a76

  Features

  Rezistenca shquar motit
  Shengyu FRP fletë daylighting, membrana e saj anti-plakje mund të pothuajse totalisht filtrat ekstra-violet dhe të bëjë jetën e shërbimit mbi 20 vjet.

  Forca e ndikimi lartë
  Shengyu FRP fletë daylighting, me punën e tij të lartë për anti-ndikimin dhe përkulje modulus të ulët, ajo mund të duroj sulmin e erës së fortë apo të tjerët.

  Shquar termike-stabiliteti
  Shengyu FRP fletë daylighting, temperatura e tij e aplikimit varion nga-38 to110 me madhësi të qëndrueshme gjeometri.

  Shkëlqyer anti-korrozioni performance
  rrëshirë FRP është rezistent ndaj shumë kimikateve të tilla si acid, alkaline, kripë, etj

  Color Ruajtja
  Shengyu FRP fletë daylighting, miratimin membranën importuar dhe shtresa anti-plakje, garantojnë stabilitetin ngjyra dhe transmetimit të lehta.

  Vetë-pastrimi
  Sipërfaqja e fletë çati është e dendur dhe të qetë, e cila ka të njëjtin efekt si gjethe zambak uji. lt nuk thithin pluhur dhe mund të pastrohen lehtë nga shiu.

  Transmisionin dritë
  Transmetimi Drita e fletë ndriçimit Shengyu FRP është 60-85%. Dritë përmes shpërndan fletë ndriçimit FRP dhe është i butë. lt nuk do të formojnë një grup të lehta në mënyrë që të bëjë të ndritshme shtëpie.

  00c27978-3822-46db-b343-5b1062958763

  Paraneters fizike

  1f09b853-e06a-476f-b776-80442bd0824d


 • Previous:
 • Next:

 • Fletë FRP daylighting është një produkt i fortë daylighting projektuar për erozion resistance.install atë me kujdes nga frika e dëmtimit apo para, e cila mund të ndikojë në shërbimin e saj life.In prehër përbashkët të fletës daylighting me fletë çeliku ngjyrë, ish-do të dënohet mbi këtë të fundit.
  Korrigjuar Install Metoda Incrrect Install Metoda

  001

  1. Diametri i lindi duhet të jetë 2-3mm më shumë se diametri vidë fiksimin nga frika e zgjerimit të shkaktuar nga të nxehtit dhe tkurrje të shkaktuara nga të ftohtë.

  2.A rondele premium i papërshkueshëm nga uji duhet të vihet në mes të një vidë dhe një fletë daylighting për efektet papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga pluhuri.

  3.A dy anë shirit ngjitës duhet të vihet mbi purline nga frika e fërkimit të drejtpërdrejtë në mes të fletë daylighting dhe purline.

  4.There duhet të jetë dy kaseta të dyfishtë njëanshëm ngjitës në pozicionin vertikal prehër të përbashkët për një efekt i papërshkueshëm nga uji.

  5.In ruajtjen e një fletë daylighting, nuk e vënë stresit në atë nga frika e thyerjes së saj.

  2

  Plan Layout

  3

  Shënim:

  1. Pjesa e majtë në vizatimin e mësipërm është paraqitjen ynë rekomanduar, ndërsa pjesa e djathtë është ai pamatur.

  2. Mënyra më e mirë e përbashkët xhiron në mes të fletë daylighting dhe fletë çeliku ngjyrë është e plotë e përbashkët prehër duke filluar nga kreshtat në qepalla ose duke filluar nga kreshtat në purlines qendrore për arsyet e mëposhtme:

  I Fletë daylighting dhe fletë çeliku janë nën processes.As ndryshme derdhur ne të gjithë e dimë, fletë çeliku kalon përmes procesit të ftohtë kodrina, duke rezultuar në një kënd relativisht të vogël intersecion, ndërsa fletë daylighting kalon përmes procesit thermosetting, duke rezultuar në një kënd më i madh ndërprerje. (Nëse këndi kryqëzimin është shumë e vogël, stresi i tij e mbetur do të shumë të lartë, në mënyrë që ajo do të jetë subjekt plasaritje apo edhe të thyer në përdorim.) për këtë arsye, ajo është më e këshillueshme për të vënë fletë daylighting mbi fletë çeliku .

  II.For arsyen e mësipërme, fletë daylighting tenton të ketë një kreshtë pak më të madhe se sa valë fletë çeliku bën, e cila ndihmon të përshtaten fletë daylighting onto fletë çeliku better.On të kundërtën, në qoftë se fletë çeliku është vënë mbi fletë daylighting , ata nuk do të përshtaten aq mirë, madje edhe duke rezultuar në kreshtë valës plasaritje në fletë daylighting, e cila do të çojë më tej për të leakage.A ujë grup vazhdueshme horizontale e fletëve daylighting nuk është që të jetë shumë i gjerë, ose punëtorët e ndërtimit mund të shkelë mbi band daylighting në procesin e ndërtimit në terren, e cila mund të çojë në plasaritje e fletë daylighting (duke shkaktuar leadage ujë), apo edhe aksidentet (dikush bie poshtë nga lartë)!

  Normal Nyja Vizatim

  Common waveform fletë prehër të përbashkët: të vënë fletët daylighting direkt mbi përreth fletët e profilizuar çeliku me shirit të butyl gome lidhur në nyje në anët e fletëve prej çeliku; Fundi përgjatë gjatësisë fletë daylighting do të vihet në purline, mbivendosje fletë çeliku nga mbi 250mm, me dy copa të 2 * kaseta 20mm butyl gome në fund prehër të përbashkët.

  6

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!