Молк ѕид панел T1110

Краток опис:

Shengyu молк ѕид panelt е нова опција за обложување на зидови изградба. Тоа е произведен од страна на 3 слој технологија ко-истиснување. Тоа е тешко, издржлив во боја и лесни, подобро од метал и поцинковани лист. Уште поважно, тоа никогаш нема да 'рѓа во тешката индустрија парк. Нашите молк ѕид панел е отпорен на киселини, габи и влажност со доминантен квалитет. Таа и понатаму останува стабилна во Физички карактеристики на -40ºC до 80ºC. ефикасноста на анти-корозија на молк ѕид панел е погоден за повеќето applic ...


 • Мин.нарачката Количина: 1000meters
 • Набавка Способност: 100 000Meters месечно
 • Порт: Вухан, Шангај
 • Начин на плаќање: L / CT / T
 • ФОБ Цена: 2,99-7,99 / квадратни метри
 • детали за производот

  Постапка за вградување

  243d644e-620f-4f60-ab6d-73ec7ec9e4e5Shengyu молк ѕид panelt е нова опција за обложување на зидови изградба. Тоа е произведен од страна на 3 слој технологија ко-истиснување. Тоа е тешко, издржлив во боја и лесни, подобро од метал и поцинковани лист. Уште поважно, тоа никогаш нема да 'рѓа во тешката индустрија парк.

  Нашите молк ѕид панел е отпорен на киселини, габи и влажност со доминантен квалитет. Таа и понатаму останува стабилна во Физички карактеристики на -40ºC до 80ºC.

  ефикасноста на анти-корозија на молк ѕид панел е погоден за повеќето апликации во крајбрежните области со тешка корозија сол магла, и областите со сериозни загадувањето на воздухот, особено во хемиската индустриска зона.

   

  спецификација

  дебелина ширина Капак на ширина на рожници простор должина Тежина површина боја
  1.5mm, 2.0mm, 2.5mm, 3.0mm 1110mm 1050mm 800мм Како што се бара 3.2-6.0KG / ㎡ Сјајна Бела, сина

  сврзувачки елементи

  сврзувачки елементи

  Истакнати времето отпор
  Како горниот слој материјал, ASA инженеринг смола е исклучително погоден за надворешна употреба. Дури и изложени на ултравиолетова радијација, влага, топлина, chillness и влијанието на производите врз стабилноста на бојата и физички својства. Тестовите се одржа во стареење тест центар во Аризона и Флорида се докаже дека е помалку од △ Е 5 во рок од 10 години.
  Shengyu пластични покрив лист поминува 6,000h стареење тест од страна на Кина Националниот центар за тестирање за хемиски градежни материјали и нејзиниот резултат △ Е <4.
   
  High impact strength and resistance to extreme climate
  Shengyu UPVC corrugated roof sheet is tested by falling sphere impact test,( a 1kg steel ball falls freely from 1.5 meters high on sheets ) which proves no crack. Tested by ten cycles of freeze and melting, it proves no swelling, frothiness, peeling-off or crack.

  Топлинска изолација на
  Shengyu молк брановидни покрив лист, нејзината топлина спроводливост модул е 0,325 W / m. К, кој изнесува 1/3 со онаа на 10mm дебелина глина листови, 1/5 со онаа на 10mm дебелина цемент листови, 1/2000 со онаа на 5mm дебелина боја челик листови.

  Одлични анти-корозија перформанси
  Shengyu молк брановидни покрив лист, неговата површина слој (ASA смола) има одлични перформанси во анти-корозија тест, кој не ќе се намалат од ерозија на дожд и снег. ASA смола е отпорна на многу хемикалии, како киселина, алкално, сол, итн Затоа, тоа е погоден за надворешна апликација во ребрен областа со сериозни корозија сол магла и загадувањето тежок воздух.

  Само-чистење на
  површината на покривот на состојба е густа и мазна, која го има истиот ефект како лотос лисја. Тоа не апсорбира прашина и може да се чисти со дожд.

  Одлични перформанси анти-оптоварување
  Shengyu молк брановидни покрив лист има силен капацитет за тешки лого. Тестот, спроведена од страна на Шангај општинската зграда компонента квалитет супервизија и станица за испитување, докажува дека не постои пукнатина во состојба на 800мм поддршка распон и 150 килограми применуваат оптоварување.

  Лесни
  Еден стандарден дел од покривот на состојба тежи 1.87-6.0kg по квадратен метар.

  Животна средина-пријателски
  Со Кина сертификат за еколошко означување, овој производ се докажува без зрачење, volatilizable материјали и загадувањето. Што е уште поважно, тоа може да биде целосно рециклираат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 8ff8fb94-7b08-47e7-ba20-78713fff056c

  1.UPVC (ASA) rooing листови се применува на покривот терени од 8 ° до 22 °, со распон на рожници не повеќе од 800мм. 9c176ce7-8c7d-4c04-8b37-77a72e098a6b
  T980 покрив лист се применуваат на покривот терени од 6 ° до 22 °, со распон на рожници не повеќе од 1200mm.

  2.Thermal изолационен материјал не може да се користи директно под чаршафите.

   

  3.Installation:
  Ве молиме користете скала или други потребни објекти за време на инсталацијата.
  Ве молиме да не застане помеѓу две рожници за време на инсталацијата.
  За gabled покрив, листови на секоја страна треба да се инсталира во исто време со плочка гребен.
  Инсталацијата не се препорачува да се врши на температура под -5 ℃. 4f036b2d-9e31-4701-a045-64e4c46ab96c
  Инсталира од страна на професионални roofers да се обезбеди квалитетот на инсталација.

  4.Overlap
  Хоризонтална преклопуваат со еден бран и вертикална преклопување не помалку од 100mm.

  5.Fixing
  листови кров и обложување на зидови може да се дефинира со обезбедени куки или само-прислушување завртки.
  За секој лист, две групи на куки треба да биде фиксна правилно на еден рожници, минува низ сртот на бранот.
  Секој бран сртот на вертикално преклопуваат област треба да се намести на рожници со куки, и зајакнување метод треба да се земе во области со тешки ветер.
  За ѕид claddings, на преклопување помеѓу две рожници треба да биде фиксна од страна на две навртки.
  Гумени перници треба да се користи во рамките на листот ако одредување на куки, ореви завртката треба да бидат построги правилно, не се над-тесни.

  6.Roofing листови треба да се намали од страна на беспомошна видов.

  7.Drilling дупки
  користење на електрични вежба да се вежба дупки.
  Ве молиме бидете сигурни дека листовите се ставени правилно на рожници пред дупчење дупки.
  Дупка со дијаметар треба да биде 2mm поширок од кука копач.
  Пресметка се користи ПВЦ лепак да се запечати за погрешно дупчат дупки.

  8.Storage и ракување со
  Постелнината треба да се чуваат на авионот стабилна, што треба да биде подолг од листот.
  Пократок листови треба да се стави на повеќе листови за да се избегне деформација.
  Не магацинот на различни профили на листови заедно.
  Ве молиме да се сместат на листови во сенка.
  Избегне кршење, триење или гребење на површината за време на ракување.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!