Висока temperatuer и отпорност на корозија покрив лист

Краток опис:

Во индустрискиот и корозија пазарот, Shengyu Angu покрив лист е направен од полиестер смола (незаситен) и на алкално-слободен стаклени влакна како материјал под напредни производство technology.Shengyu toughtest покриви или обвивка панел со номинална тежина од 3.4KG / метар и околу 75% стакло reinforment.It е пламен retarant, широко се користат во индустриски објекти, магацин, работилница, особено еврејско погодна за хемиски и samelting погон кој во корозија и висока температура. Specificatio ...


 • Мин.нарачката Количина: 1000meters
 • Набавка Способност: 100 000Meters месечно
 • Порт: Вухан, Шангај
 • Начин на плаќање: L / CT / T
 • детали за производот

  8d1501a9-9241-4dea-9175-b1f269aef377Во индустрискиот и корозија пазарот, Shengyu Angu покрив лист е направен од полиестер смола (незаситен) и на алкално-слободен стаклени влакна како материјал под напредни производство technology.Shengyu toughtest покриви или обвивка панел со номинална тежина од 3.4KG / метар и околу 75% стакло reinforment.It е пламен retarant, широко се користат во индустриски објекти, магацин, работилница, особено еврејско погодна за хемиски и samelting погон кој во корозија и висока температура.

  спецификација

  модел дебелина ширина Капак на ширина на рожници простор должина Тежина боја
  T1005 1.7 ± 0.1mm 1005mm 940mm -1600mm 1800mm Како што се бара 3.2 ± 0.2KG / ㎡ Бела, сина, сива
  W1050
  1.7 ± 0.1mm 1050mm 940mm -1600mm 1800mm Како што се бара 3.2 ± 0.2KG / ㎡ Бела, сина, сива

  fd52508c-61aa-4462-ac0a-db7ca53f5660

  Бои

  3faa9a6c-7aed-4bbe-b667-be802cdaab1d

  додатоци

  1e4204ce-570d-4024-8ee4-4dbc9d7adbf9

  сврзувачки елементи

  cb6ac7e7-7957-4727-b02d-263468d4b074

  функција

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  Времето отпор
  Како површина заштитена со weatherable флуоројаглеродна слој и полиестер смола, па дури и своите изложени на ултравиолетово зрачење, топлина, chillness, влага и корозија, Angu покрив лист остануваат стабилност на боја и физички properites.

  Анти корозија
  суровини, смола и влакна, се отпорност на киселина и алкали. Нашиот експеримент покажува, впива Angu кров, односно во хлороводородна киселина (15%), или сулфурна киселина (20%), или калциум хидроксид (5%), или флуороводородна киселина (40%), тој го задржува својот физички перформанси и изглед.

  Геометриски димензија стабилност, висока температура отпор
  температура производство Augu покрив лист над 180 ℃, топлина нарушување температура е повисока од 250 ℃, коефициент на термичка експанзија е 1.95x10-5 ℃ -1, производот не се појави свиткување деформација во пријава место.

  Цврст
  Angu покрив употреба на состојба алкално-слободен стаклени влакна како материјал, тоа е силна како челик состојба. Кога станува збор за град или други силно влијание, нема пукнатини. Ние ќе го замени на листот за слободен ако град во дијаметар 50mm резултати во перфорација.

   

  Отпорност на тежок товар
  Поради материјал и научна состав, Angu покрив лист има силна способност анти-оптоварување. Во ветровито или снежните области, на просторот на рожници може да биде широк и до 2 метри.

   

  ветер отпор товар
  Angu покривот на состојба е солидна и тешки, дизајн со професионална опрема, тоа може да издржи ветер 2000pa (еквивалентно на нивото вино 8-10)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!