Стаклени влакна засилен смола покрив лист RY720-B

Краток опис:

Shengyu synthetic resin roof sheet, coated with Geloy ASA resin, is a special 3-layer co-extruded roof sheet. Traditional roof tiles pattern with rich colors in light slab that is easy to install. It is a very sturdy slab, resistant to wind and hail, can also be used where a high esthetic factor is required.  What’s more, it remains stable in color and physical properties under ultra-violet radiation, dampness, heat, chillness and impact.     Specification Thickness Width Cover W...


 • Мин.нарачката Количина: 1000meters
 • Набавка Способност: 100 000Meters месечно
 • Порт: Вухан, Шангај
 • Начин на плаќање: L / CT / T
 • ФОБ Цена: 5,65-9,99 / квадратни метри
 • детали за производот

  Постапка за вградување

  e31d3a97-f356-4167-9e9f-933e164afba7Shengyu синтетичка смола покрив лист, обложени со Geloy ASA смола, е посебен 3-слој ко-екструдиран покрив на состојба. Традиционалните ќерамиди шема со богати бои во светлината плоча што е лесно да се инсталира. Тоа е многу здрав плоча, отпорен на ветер и град, исто така, може да се користи кога се бара висок естетски фактор. Што повеќе, тоа останува стабилен во боја и физички својства под ултравиолетова радијација, влага, топлина, chillness и влијание.

   

   

  спецификација

  дебелина ширина Капак на ширина на рожници простор должина Тежина површина боја
  3,0 ± 0.1mm 720mm 640mm 660mm како што се бара (цел број повеќе од 219) 6kg ± 0.1kg Мат или сјајна Сина, светло црвена, сива, темно црвена, Теракота

  3d6f747a-4cff-4d15-bafe-d02b36754799

  a71c0f9d-f45f-4c4a-a1bc-1d249068d9cf

  Бои

  370ce32f-a66b-4aa0-8955-8a5e41971a13

  додатоци

  771367f2-2205-47d1-8d00-a6d57161eef8

  сврзувачки елементи

  25993ace-91d3-4944-9bfe-1e469e79a2b9

  карактеристики

  Истакнати времето отпор
  Како горниот слој материјал, Geloy инженеринг смола направени од страна на GE е исклучително погоден за надворешна употреба. Дури и изложени на ултравиолетова радијација, влага, топлина, chillness и влијанието на производите врз стабилноста на бојата и физички својства. Тестовите се одржа во стареење тест центар во Аризона и Флорида се докаже дека е помалку од △ Е 5 во рок од 10 години.
   
  Shengyu synthetic resin roof sheet passes 10,000h aging test by China National Test Center for Chemical Building Materials and its result is △E3.85
   
  High impact strength and resistance to extreme climate
  Shengyu synthetic resin roof sheet is tested by falling sphere impact test,( a 1kg steel ball falls freely from 2 meters high on sheets ) which proves no crack. Tested by ten cycles of freeze and melting, it proves no swelling, frothiness, peeling-off or crack.
   
  Одлични анти-корозија перформанси
  Geloy ASA resin roof sheet has great performance in anti-corrosion test, which will not decline by erosion of rain and snow. Geloy resin is resistant to many chemicals, such as acid, alkaline, salt, etc. Therefore, it is suitable for outdoor application in costal area with serious salt fog corrosion and heavy air pollution.
   
  Само-чистење на
  површината на покривот на состојба е густа и мазна, која го има истиот ефект како лотос лисја. Тоа не апсорбира прашина и може да се чисти со дожд.

  Одлични перформанси анти-оптоварување
  Shengyu синтетичка смола покрив лист има силен капацитет за тешки лого. Тестот, спроведена од страна на Шангај општинската зграда компонента квалитет супервизија и станица за испитување, докажува дека не постои пукнатина во состојба на 660mm поддршка распон и 150 килограми применуваат оптоварување.

  Лесни
  Еден стандарден парче 720mm покрив лист тежи 5,9 ± 0.1kg.

  Животна средина-пријателски
  Со Кина сертификат за еколошко означување, овој производ се докажува без зрачење, volatilizable материјали и загадувањето. Што е уште поважно, тоа може да биде целосно рециклираат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • врачување

  За време на ракување, производите не смее да се фрла за да се избегне оштетување или гребење на површината на производот. За еден лист повеќе од 8 милиони, доволно за поддршка на поени се од суштинско значење за да се избегне напукнување на плочка.

  складирање

  За време на ракување, производите не смее да се фрла за да се избегне оштетување или гребење на површината на производот. За еден лист повеќе од 8 милиони, доволно за поддршка на поени се од суштинско значење за да се избегне напукнување на плочка.

  инсталација Алатки

  4

  Fttings

  6Ве молиме да се соберат на водоотпорен гумени прстен во заптивка пред одредување на roof.The завртки не мора да бидат прицврстени премногу tightly.Finally помогнам на водоотпорен капак врз завртките цврсто.

   

   

   

  7завртки треба да бидат прицврстени вертикално да се surface.Screws листот со се потребни за должината на 75mmand дијаметар од 6.3mm да се одреди главните плочка.

   

   

   

  теренот

  Shengyu смола лист се применуваат на покривот терени од 20 до 80.For теренот надвор од овој опсег, треба да се преземат посебни мерки за време на инсталацијата.
  под Структура

  10

  1. дек структура
  на површината на палубата треба да бидат мазни, материјалот на палубата треба да биде од мали деформација, на палубата треба да биде повеќе од 12мм дебелина (во согласност со распон на рожници).
  А 3-5mm јазот помеѓу две палуби е од суштинско значење за деформација.
  Водоотпорен ролни треба да биде одвиткал непречено и вертикално со прецизни преклопувања.

  2. структура челик
  Аглите на челична конструкција треба прецизно да се контролира за време на обработката, што ќе влијае на висината на покривот. Отстапувањето на агли ќе предизвика нееднаква покрив.
  Али челици треба да се третира анти-корозија.

  3. армирано-бетонски структура
  на подлога од бетон нема пресудно влијание врз равномерност на покривот, додека вградени инсерти и рожници треба да биде многу уредно и во авион.
  Двете челик и дрво вграден инсерти и рожници треба да биде анти-корозија третирани за да се продолжи животот на кровната конструкција.
  Челик рожници треба да се заварени челични вградени инсерти и дрво рожници може да се закова на дрво вграден внесува директно.

  Внимание! Не ќерамиди може целосно да го реши проблемот на ленти по себе, за нормално куќи, треба да има underne

  рожници

  1. Анти-корозија третман: Метал рожници треба да бидат обложени со еден слој на анти-'рѓа боја и два слоја на завршувањето на облоги. Дрво рожници треба да бидат обложени со анти-корозија или асфалт масло.
  2. На врвот на рожници треба да имаат 180mm оддалеченост од гребен линија со цел да се инсталира на гребен плочки.
  3. На дното на рожници треба да има растојание од 50-70mm натстрешница.
  4. простор рожници е 660mm за Кралската плочка.
  вентилација

  1. Анти-корозија третман: Метал рожници треба да бидат обложени со еден слој на анти-'рѓа боја и два слоја на завршувањето на облоги. Дрво рожници треба да бидат обложени со анти-корозија или асфалт масло.
  2. На врвот на рожници треба да имаат 180mm оддалеченост од гребен линија со цел да се инсталира на гребен плочки.
  3. На дното на рожници треба да има растојание од 50-70mm натстрешница.
  4. простор рожници е 660mm за Кралската плочка.
  Линеарна топлина експанзија

  Shengyu смола покрив лист има коефициент на линеарна експанзија на 0.0000493 / ℃ .Со цел да се овозможи нормален линеарна експанзија на листот, ве советуваме да се вежба дупка со дијаметар од 2-3мм поголема од онаа на завртката, а потоа направи одредување на избегне каква било дилатација на sheet.Please не направи одредување премногу цврсто.
  Инсталација на главната Плочка 15

  Точни усогласување е многу важно да се, без разлика каков вид на кровната конструкција, само тоа може листовите се состави внимателно и straightly Вертикалната линија треба да биде 50 ~ 70mm во внатрешноста на гумата за gabled покривот, и хоризонтална линија 150mm до дното на рожници .

  Место првиот лист што е можно поблиску до вертикалната градежната линија, да утврдат кон првата плоча на втората вертикална ред, во согласност со поддршка framework.The првиот ред не треба во никој случај нема да перфориран.
  Гарнитура треба да се собраа на бран сртот на плочка.

  Посебно внимание треба да се преземат при усогласувањето на првиот ред, бидејќи на долги листови дури и надвор поставата од неколку милиметри за секој лист може да создаде проблеми.

  Потоа оди за да се направи на вториот одредување, преклопување на вториот лист странично кон првата и прицврстете го со себе шрафовите на први плочка која одговара на преклопување.

  За да се задржи правилната усогласување на гарнитура препорачуваме употреба на линија на повикување фиксни до крајност на гредата.

  16Продолжи и во ист начин и со третата и четвртата листови, и повторно да се провери состојбата на четири листови, а потоа да ја поправите на секоја друга плочка.
  Се соберат на листови на ист начин до крајната, доколку е потребно, широчината на конечната состојба може да има соодветно да се намали.

  Внимание! Секој лист треба да се состави што е можно поблиску до еден се поклопуваат.

   

  За вториот ред препорачуваме како и секогаш што ќе почнат од левата страна на листот што се сече на половина надолжно (три редови на плочки) .Ова ви овозможува да продолжи со хоризонтална преклопување на влечкаат редови, и како такви да се избегне вкрстена од четири листови на преклопување.

   

   

  Останатите листови намали на почетокот не се залудно потрошени, како што може да се користи на крајот на кров како прилагодувања.
  Заврши на спротивната страна на ист начин.
  Се редат на вертикални редови на плочки на спротивната страна со оние на прво, со цел да се соберат на гребен плочки.

  17

  18Внимание! За пониски наклон или во особено ветровито или rainly зони тоа што е соодветно да се запечати се преклопуваат од смола заптивната смеса или силикон заптивната смеса.

  За триаголникот страна на покривот на четири падина, првиот лист треба да се започне од средината, а потоа продолжи да и лево и десно правци.

   

  Намалување на листови по должината на колкот линија за да се asesemble дијагонална гребен

   

  Ridge плочки

  20Инсталацијата на гребен плочка треба да започне од една side.For на првата плоча, треба да се намали половина за да се избегне вкрстена од четири листови на преклопување.
  Авто-завртки со должина од 75mm и дијаметар 6.3mm ќе бидат потребни за да го поправат плочка гребен во главниот tile.Take грижи да не се поправат гребен во близина на работ и затоа нема да имаат проблеми инфилтрација.

  Внимание! За пониски наклон или во особено ветровито или rainly зони тоа што е соодветно да се запечати се преклопуваат од смола заптивната смеса или силикон заптивната смеса.

   

   

   

  дијагонала плочка

  22Што се однесува до инсталацијата на дијагонала гребен, тоа треба да биде усогласена со задржи директно со хип line.Self-завртки со должина од 75mm и дијаметар 6.3mm се потребни за да се поправи на монтажни рабовите на главната tile.Diagonal гребен плочки мора да биде инсталиран од дното кон врвот со преклопување од 50mm.

   

   

   

   

   

  Три-начин Ridge

  24

   

  А три-начин конекција се користи како спојување елемент помеѓу линеарната гребен и на дијагоналата еден за кровна четири патека.

   

   

   

   

   

  Valley

  Во свиокот создадена од спојување на две конвергенција терени се нарекува valley.Position и да ја поправите на две паралелни ленти, 240 mm од центарот на свиокот, паралелно со што ќе дојде на долината.
  Поправи олук долината направени во синтетичка смола панел или метални ленти за користење на авто-завртки или ноктите.

  Поцинковани ролна долината исто така, може да се користи за Котлина gutter.Position на аголот почнувајќи од гребен линија, поставување тоа долу внимателно на slab.Begin да се поправи на екстремни рабовите на долината на ленти со користење на авто-завртки или ноктите.

  На листови кои одговараат на линија долината мора да се пре-форма пред позиционирање, но оставајќи ја можноста да ги откажам, повторно, по одредување, да има совршено права линија долината.

  26

  Врска со ѕид

  Употреба странични светлечки направени во Shengyu смола панел или метал, се држи на табла да трепка на ѕидот и плочки од страна на авто-завртки или ноктите и печат на повисоко крајот на светкави со силикон заптивната смеса.

  28

  Врска со Оџаци
  Користете странични светлечки направени во Shengyu смола панел или метал, придржувајте се на светкави табла на ѕидот и плочки од страна на авто-завртки или ноктите и печат на повисоко крајот на светлечки со силиконски фасадни.

  30

  Употреба синтетичка смола или метални flashings, се држи трепкањето табла на ѕидот и плочки од страна на авто-завртки или ноктите и печат на повисоко крајот на светкави со силикон заптивната смеса. (Види дијаграми погоре)
  flashings се препорачува да бидат обработени на местото од метал табла, како терени покрив и позицијата на оџаци се варијабилни за различни покриви.
  Алуминиум или поцинкуван ролни, исто така може да се користи за врската помеѓу плочки и chimney.Stick ролни на листовите целиот chimney.Fix на другиот крај на ролни за оџак со ноктите, а потоа се печат на повисоко крајот.

  31 32

  Врска со светларник
  Постелнината треба да се монтираат на вообичаениот начин, додека добивање во близина на светларник.

  Земете точно мерење на светларник, направи точна слот на листот со флексибилни полирање или пренослив виде тенки заб.
  Поклопуваат со олово панта за долниот врска на плочки состојба да ја обликуваат со рацете за да ги собере на листот и.
  Потоа, ставете го во облик на лист, монтирање и на страна и горниот врски и се преклопуваат делумно, со крај на долната шарка елементи водството на долната страна на светларник.

  34

  Терминал Дијагонала-Ridge

  36

  По завршувањето на монтажа на дијагонала гребен, вметнете терминал дијагонала гребен парче во долниот крај на дијагонала гребен, и да ја поправите на дијагонала гребен со навртки.

   

   

   

   

   

   

  шлеп одбор

  По завршувањето на монтажа на дијагонала гребен, вметнете терминал дијагонала гребен парче во долниот крај на дијагонала гребен, и да ја поправите на дијагонала гребен со навртки.

  38

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!