FRP daylighting лист WW1025

Краток опис:

The FRP daylighting sheet,also called the fiberglass reinforced polyester daylighting sheet,consists of the high-performance protective film,unsaturated polyester resin and giberglass.Popular for its stablility and durability,it is widely used in stadium,greenhouse,entertainment for the roofs and walls .     Specification Model Thickness Width Cover Width Length Weight Color TT980 1.0mm,1.5mm,2.0mm,2.5mm 980mm 900-1200mm As Required 1.6-3.8KG/M White,Blue,Grey,Translucent WW...


 • Мин.нарачката Количина: 1000meters
 • Набавка Способност: 100 000Meters месечно
 • Порт: Вухан, Шангај
 • Начин на плаќање: L / CT / T
 • ФОБ Цена: 2,99-8,99 / м / квадратни метри
 • детали за производот

  Постапка за вградување

  9d197de9-819a-4c81-bb42-17a2731cbe9aсостојба на FRP дневна светлина, исто така, повика на фиберглас армирано полиестерски дневна светлина на состојба, се состои од високи перформанси заштитен филм, незаситени полиестер смола и giberglass.Popular за своите stablility и издржливост, тоа е нашироко се користи во стадионот, стаклена градина, забава за покриви и ѕидови.

   

   

  спецификација

  модел дебелина ширина Капак на ширина на должина Тежина боја
  TT980 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 2.5mm 980mm 900-1200mm Како што се бара 1.6-3.8KG / M Бела, сина, сива, провидно
  WW1025 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 2.5mm 1025mm 940-1200mm Како што се бара 1.6-3.8KG / M Бела, сина, сива, провидно

  4430b8f4-f078-4f1f-b5bc-dfefd5f61a76

  карактеристики

  Истакнати времето отпор
  Shengyu FRP дневна светлина состојба, неговата анти-стареењето мембрана може речиси целосно филтратот екстра-виолетова и го направи животот служба во текот на 20 години.

  Високо влијание сила
  Shengyu FRP дневна светлина состојба, со супериорни перформанси за анти-влијание и ниска свиткување модул, тоа може да го носат на нападот на силен ветер или други.

  Истакнати термо-стабилност
  Shengyu FRP daylighting на состојба, неговата температура се движи од апликација-38 to110 со стабилна големина геометрија.

  Одлични анти-корозија перформанси
  FRP смола е отпорна на многу хемикалии, како што киселина, алкална, сол, итн

  Боја заштита
  Shengyu FRP дневна светлина на состојба, за прием на увезени мембрана и анти-стареењето слој, ја гарантира стабилноста на бои и светлина.

  Само-чистење на
  површината на покривот на состојба е густа и мазна, која го има истиот ефект како лотос лисја. lt не апсорбира прашина и може да се чисти со дожд.

  Светлина преносни
  Преносот на Shengyu FRP осветлување лист светлината е 60-85%. Светлината низ FRP осветлување состојба растура и е лесна. lt нема да формира светлина бенд, па како да се направи затворен посветла.

  00c27978-3822-46db-b343-5b1062958763

  физички Paraneters

  1f09b853-e06a-476f-b776-80442bd0824d


 • Претходно:
 • Следно:

 • Состојба на FRP дневна светлина е издржлив дневна светлина производ наменет за атмосферски resistance.install го внимателно за стравот од штета или нула, кои можат да влијаат на своите услуги life.In скутот заеднички на дневна светлина лист со боја лим, поранешниот ќе биде казнет во текот на вториот.
  Поправете Инсталирај Метод Incrrect Инсталирајте Метод

  001

  1. дијаметар создаден мора да биде 2-3мм повеќе од дијаметарот на одредување завртка за страв од проширувањето предизвикано од топлина и контракција предизвикани од студ.

  2.А премија водоотпорен мијалник мора да се стави меѓу еден шраф и на дневна светлина на состојба за водоотпорен и dustproof ефекти.

  3.A двострано леплива лента мора да се стави во текот на purline за страв од директна триење помеѓу дневна светлина на состојба и purline.

  4.There треба да биде два двострано лепило ленти во заедничкиот став вертикална в.м. за водоотпорен ефект.

  5.In складирање на дневна светлина на состојба, не се стави акцент на тоа поради страв од својот кршење.

  2

  распоред план

  3

  Забелешка:

  1. левиот дел во горенаведените цртежот е нашиот препорачува распоред, додека на десната страна е препорачливо еден.

  2. најдобар начин на скутот заеднички помеѓу дневна светлина на состојба и бојата лим е целосна скут заеднички се движат од сртови на стреата или кои се движат од сртови на централната purlines од следните причини:

  Јас лист на дневна светлина и лим се под различни калапи processes.As сите знаеме, на челични лимови оди преку процесот на ладно валање, што резултира во релативно мал агол на intersecion, додека дневна светлина лист оди преку процесот на терморегулациски, што резултира со поголем агол на пресекот. (Ако аголот на пресекот е премногу мал, преостанатите стрес ќе многу висока, така што тоа ќе биде предмет на пукнатини или дури и кршење во употреба.) Затоа, тоа е повеќе препорачливо да се стави на дневна светлина состојба во текот на лим .

  II.For над разумот, на дневна светлина лист има тенденција да имаат малку поголем бран сртот од челичен лим, како што и помага да ги собере на дневна светлина на состојба врз челични лимови better.On Напротив, ако на челични лимови се става во текот на дневна светлина на состојба , тие нема да се вклопуваат толку добро, дури и резултира со врвот на бранот напукнување на дневна светлина на состојба, што уште повеќе ќе доведе до вода leakage.A континуиран хоризонтална низа на дневна светлина листови не е да се биде премногу широк, или градежни работници може да се упатуваа на бендот дневна светлина во процесот на изградба поле, што може да доведе до пукање на дневна светлина на состојба (што предизвикува водата leadage) или дури и несреќи (некој паѓа од високо)!

  Нормално Цртеж Јазол

  Заеднички бранови лист скут заеднички: стави на дневна светлина листови директно на околниот профилирани челични плочи со бутил гума лента прицврстени на зглобовите на двете страни на челични лимови; Крајот по должината на дневна светлина на состојба се стави на purline, се преклопуваат лим од над 250mm, со две парчиња од 2 * 20mm бутил гумени ленти на преклоп заеднички крајот.

  6

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!