ASA смола молк брановидни покрив лист T980

Краток опис:

  Shengyu UPVC corrugated roof sheet made from PVC and synthetic resin ASA (Sabic)which prevents roofing materials from discoloring. T980 roof sheet is light, solid, tough, weatherable, resistant to acids, fungi and humidity with prominent quality. It remains stable in physical performance of -40ºC to 80ºC.it is ideal roof material for carport, warehouse, industry park building.      Specification Thickness Width Cover Width Purlin Space Length Weight Surface Color 2.0mm,2.5mm,3.0mm 980...


 • Мин.нарачката Количина: 1000meters
 • Набавка Способност: 100 000Meters месечно
 • Порт: Вухан, Шангај
 • Начин на плаќање: L / CT / T
 • ФОБ Цена: 2,99-7,75 / квадратни метри
 • детали за производот

  Постапка за вградување

  1111

   

  Shengyu молк брановидни покрив лист направени од ПВЦ и синтетичка смола ASA (Sabic) која го спречува покриви материјали од обојувачки. T980 покрив лист е светлина, цврсти, тешки, weatherable, отпорни на киселини, габи и влажност со доминантен квалитет. Таа и понатаму останува стабилна во Физички карактеристики на -40ºC до 80ºC.it е идеален материјал за покрив carport, магацин, индустриски парк зграда. 

   

   

  спецификација

  дебелина ширина Капак на ширина на рожници простор должина Тежина површина боја
  2.0mm, 2.5mm, 3.0mm 980mm 900mm 800мм-1200mm Како што се бара 4.0-6.0KG / ㎡ Сјајна Бела, сина, сива, теракота, Црвена

  e9ab873f-2351-4912-9c77-3059fac566ad

  Систем

  67bbd51c-97fe-4573-98da-3981bbd82518

  додатоци

  6009395e-c0df-42a2-b9ad-7dfef0b36d44

  сврзувачки елементи

  35bee9d5-473c-4d41-aabe-03f6683836ce

  карактеристики

  Истакнати времето отпор
  Како горниот слој материјал, ASA инженеринг смола е исклучително погоден за надворешна употреба. Дури и изложени на ултравиолетова радијација, влага, топлина, chillness и влијанието на производите врз стабилноста на бојата и физички својства. Тестовите се одржа во стареење тест центар во Аризона и Флорида се докаже дека е помалку од △ Е 5 во рок од 10 години.
  Shengyu пластични покрив лист поминува 6,000h стареење тест од страна на Кина Националниот центар за тестирање за хемиски градежни материјали и нејзиниот резултат △ Е <4.
   
  High impact strength and resistance to extreme climate
  Shengyu UPVC corrugated roof sheet is tested by falling sphere impact test,( a 1kg steel ball falls freely from 1.5 meters high on sheets ) which proves no crack. Tested by ten cycles of freeze and melting, it proves no swelling, frothiness, peeling-off or crack.

  Топлинска изолација на
  Shengyu молк брановидни покрив лист, нејзината топлина спроводливост модул е 0,325 W / m. К, кој изнесува 1/3 со онаа на 10mm дебелина глина листови, 1/5 со онаа на 10mm дебелина цемент листови, 1/2000 со онаа на 5mm дебелина боја челик листови.

  Одлични анти-корозија перформанси
  Shengyu молк брановидни покрив лист, неговата површина слој (ASA смола) има одлични перформанси во анти-корозија тест, кој не ќе се намалат од ерозија на дожд и снег. ASA смола е отпорна на многу хемикалии, како киселина, алкално, сол, итн Затоа, тоа е погоден за надворешна апликација во ребрен областа со сериозни корозија сол магла и загадувањето тежок воздух.

  Само-чистење на
  површината на покривот на состојба е густа и мазна, која го има истиот ефект како лотос лисја. Тоа не апсорбира прашина и може да се чисти со дожд.

  Одлични перформанси анти-оптоварување
  Shengyu молк брановидни покрив лист има силен капацитет за тешки лого. Тестот, спроведена од страна на Шангај општинската зграда компонента квалитет супервизија и станица за испитување, докажува дека не постои пукнатина во состојба на 800мм поддршка распон и 150 килограми применуваат оптоварување.

  Лесни
  Еден стандарден дел од покривот на состојба тежи 1.87-6.0kg по квадратен метар.

  Животна средина-пријателски
  Со Кина сертификат за еколошко означување, овој производ се докажува без зрачење, volatilizable материјали и загадувањето. Што е уште поважно, тоа може да биде целосно рециклираат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 8ff8fb94-7b08-47e7-ba20-78713fff056c

  1.UPVC (ASA) rooing листови се применува на покривот терени од 8 ° до 22 °, со распон на рожници не повеќе од 800мм. 9c176ce7-8c7d-4c04-8b37-77a72e098a6b
  T980 покрив лист се применуваат на покривот терени од 6 ° до 22 °, со распон на рожници не повеќе од 1200mm.

  2.Thermal изолационен материјал не може да се користи директно под чаршафите.

   

  3.Installation:
  Ве молиме користете скала или други потребни објекти за време на инсталацијата.
  Ве молиме да не застане помеѓу две рожници за време на инсталацијата.
  За gabled покрив, листови на секоја страна треба да се инсталира во исто време со плочка гребен.
  Инсталацијата не се препорачува да се врши на температура под -5 ℃. 4f036b2d-9e31-4701-a045-64e4c46ab96c
  Инсталира од страна на професионални roofers да се обезбеди квалитетот на инсталација.

  4.Overlap
  Хоризонтална преклопуваат со еден бран и вертикална преклопување не помалку од 100mm.

  5.Fixing
  листови кров и обложување на зидови може да се дефинира со обезбедени куки или само-прислушување завртки.
  За секој лист, две групи на куки треба да биде фиксна правилно на еден рожници, минува низ сртот на бранот.
  Секој бран сртот на вертикално преклопуваат област треба да се намести на рожници со куки, и зајакнување метод треба да се земе во области со тешки ветер.
  За ѕид claddings, на преклопување помеѓу две рожници треба да биде фиксна од страна на две навртки.
  Гумени перници треба да се користи во рамките на листот ако одредување на куки, ореви завртката треба да бидат построги правилно, не се над-тесни.

  6.Roofing листови треба да се намали од страна на беспомошна видов.

  7.Drilling дупки
  користење на електрични вежба да се вежба дупки.
  Ве молиме бидете сигурни дека листовите се ставени правилно на рожници пред дупчење дупки.
  Дупка со дијаметар треба да биде 2mm поширок од кука копач.
  Пресметка се користи ПВЦ лепак да се запечати за погрешно дупчат дупки.

  8.Storage и ракување со
  Постелнината треба да се чуваат на авионот стабилна, што треба да биде подолг од листот.
  Пократок листови треба да се стави на повеќе листови за да се избегне деформација.
  Не магацинот на различни профили на листови заедно.
  Ве молиме да се сместат на листови во сенка.
  Избегне кршење, триење или гребење на површината за време на ракување.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!